novinky-detail

Propagační jízda na kolech po trase Zelené cyklomagistrály Ploučnice

Čtvrtek, 21. červen, 2012

Mikroregion Podralsko uspořádal 21. června 2012 tradiční propagační jízdu po trase Zelené cyklomagistrály Ploučnice.

Vybranou trasu Osečná, Lázně Kundratice – Hamr na Jezeře, Sochorův pomník – Mimoň, Vranov – Noviny pod Ralskem – Stráž pod Ralskem, dlouhou 41 km absolvovalo bez vážnějších problémů na čtyřicet cyklistů, mezi nimi mimo jiné přátelé z německého parku Žitavské hory a samozřejmě zástupci obcí mikroregionu Podralsko.

Start a úvodní přivítání proběhlo na parkovišti u lázeňské léčebny v Osečné – Lázních Kundraticích. Po občerstvení a společné fotografii cykloexkurze po trase Zelené cyklomagistrály Ploučnice mohla započít.

Prvním zastávkovým místem byl Sochorův pomník u Hamru na Jezeře. Po občerstvení a po krátkém, ale vydatném dešti zavítali cyklisté do Mimoně. Po doplnění zásob a sil se cyklodelegace přemístila do Novin pod Ralskem. Zde proběhlo delší odpočinkové posezení a to na zdejší terase restaurace Zlatá Lípa s výhledem na golfové hřiště.

Posledním zastávkovým místem a zároveň závěr celé akce proběhl v areálu vodního lyžařského vleku u nádrže Horka ve Stráži pod Ralskem. Zde zhodnotil předseda mikroregionu Podralsko Jiří Hauzer propagační cykloexkurzi, poděkoval za hojnou účast a už předběžně zval na další propagační jízdu v příštím roce – snad již po opravené, nové cyklotrase. Po projevu následoval slavnostní přípitek. Průběh celého polodeštivého dne byl poté rozebrán při společném občerstvení, kterým vyvrcholilo toto cyklosetkání.