novinky-detail

Propagační cykloexkurze Podralskem

Čtvrtek, 12. červen, 2014

Mikroregion Podralsko zorganizoval dne 12. června 2014 již desátý ročník propagační cykloexkurze Podralskem.

Této propagační akce se zúčastnilo celkem 36 účastníků. Trasu absolvovali také starostové ze sousedního přírodního parku Žitavské hory, tajemník německé části ERN Gerhard Watterott, dále cyklokoordinátor Krajského úřadu v Ústí nad Labem pan Pavel Hajšman, paní Iveta Moravcová za Liberecký kraj a pověřená pracovnice Magistrátu města Děčín.

Trasa vedla tentokrát z Velkého Valtinova do Brniště, projetí Hastrmanské stezky, dále přes Velenice, odtud následoval návrat zpět do Velkého Valtinova na zdejší sportovní hřiště, kde bylo zajištěno občerstvení pro účastníky.

Cílem akce byla koordinace spolupráce mezi Mikroregionem Podralsko, Ústeckým krajem a přírodním parkem Žitavské hory.

Podralsko na svém území řeší rozvoj cykloturistiky a v součastné době hlavně páteřní trasu mezi městy Osečná a Zákupy. Nyní se projekčně řeší úsek mezi obcí Noviny pod Ralskem, Mimoň, Ralsko a Zákupy. Ten by měl být zrealizován koncem tohoto roku.

Účastníci setkání se shodli na tom, že z páteřní trasy by určitě byla vhodná odbočka z Novin pod Ralskem směr Brniště, Velký Valtinov, Jablonné v Podještědí, Petrovice do sousedního přírodního parku Žitavské hory. To je však námět do blízké budoucnosti.