novinky-detail

Propagační cykloexkurze Podralskem

Pátek, 5. červen, 2015

Mikroregion Podralsko v letošním roce zorganizoval 11. ročník propagační cyklojízdy územím Podralska. Setkání se v pátek 5. června 2015 zúčastnilo 53 hostů.

Trasu připravenou zástupci Jablonného v Podještědí absolvovala většina starostů svazku Mikroregion Podralsko, dále zástupci spřízněného saského Přírodního parku Žitavské hory a příznivci rozvoje cykloturistiky ve zdejším území.

Trasa vedla z Jablonného v Podještědí se zastávkou v Bazilice svatého Vavřince a svaté Zdislavy, dále kolem Markvartického rybníka k zázračnému pramenu, pokračovala na zámek Lemberk, přes Janovice a zpět do Jablonného v Podještědí. Tam účastníci vyhodnotili nejen projetou trasu, ale i celoroční přípravy dokončení páteřní trasy Zelené cyklomagistrály Ploučnice, s návazností na město Česká Lípa. Všichni se shodli na tom, že je třeba začít připravovat projekt odbočky cyklomagistrály směrem na sousední saské Žitavské hory. Akce se mimo jiných zúčastnil hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který poděkoval za iniciativu zdejších nadšenců a uvedl, že i nadále bude Liberecký kraj pod jeho vedením podporovat rozvoj nemotorové dopravy.