novinky-detail

Propagační cykloexkurze Podralskem

Pátek, 10. červen, 2016

Mikroregion Podralsko ve spolupráci s obcemi Křižany a Zdislava zorganizoval v pátek 10. června 2016 dvanáctý ročník propagační cyklojízdy územím Podralska. Této propagační akce se zúčastnilo celkem 35 účastníků z Čech a 10 ze SRN.

Trasu vedenou v režii starostů pořádajících obcí absolvovala většina starostů svazku Mikroregionu Podralsko, dále zástupci spřízněného saského Přírodního parku Žitavské hory a příznivci rozvoje cykloturistiky ve zdejším území.

Startovalo se z vrcholu Ještěd, směr Výpřež na Dánské kameny, dále pak lesní cestou na Křižanské sedlo a pivní stezkou až do obce Zdislava. Zde byla zastávka v ruční papírně Papyrea s ukázkou výroby. Poté se jelo do Křižan s další zastávkou v moštárně a pálenici Stará Dáma. Odtud se účastnici přesunuli do centra Křižan, do areálu hasičské zbrojnice. Zde proběhlo vyhodnocení akce, diskuze k rozvoji cykloturistiky v Podralsku a Žitavských horách. Hovořilo se zde také o již schváleném projektu nového cykloznačení v rámci cyklomagistrály Ploučnice spolufinacovaného Libereckým krajem, o podané žádosti do IROP na další část trasy a dalších připravovaných projektech.

Akce se také zúčastnil hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který přislíbil, že bude nadále podporovat rozvoj cykloturistiky v našem kraji.

„Tato pracovní akce neměla za cíl jen seznámit s konkrétními záměry mikroregionu, ale měla také sportovně – společenský záměr upevnit vztahy mezi jednotlivými zainteresovanými zástupci“, uvedl předseda Mikroregionu Podralsko Jiří Hauzer.

Fotografie – Propagační cykloexkurze Podralskem