novinky-detail

Zelená cyklomagistrála Ploučnice je o kus blíže novému proznačení číslem 15

Pondělí, 4. červenec, 2016

Mikroregion Podralsko za finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje nechal vypracovat projektovou dokumentaci na úpravu dopravního značení části cyklostezky „Zelená cyklomagistrála Ploučnice". Upravovaný úsek je veden od města Osečná – místní části Druzcov, přes místní část Lesní Domky. Dále centrem města Osečná k obci Hamr na Jezeře a městu Stráž pod Ralskem. Konec upravovaného úseku je na okraji obce Noviny pod Ralskem. Celková délka úpravy činí 20.984 m.

„Cílem proznačení „Zelené cyklomagistrály Ploučnice“ je náhrada časti stávajícího nevyhovujícího svislého dopravního značení a provedení svislých dopravních značek v nových pozicích. Svislé dopravní značky budou proznačeny i novým číslem 15 a logem cyklomagistrály Ploučnice. Značení zakreslené v projektové dokumentaci je samozřejmě již provedeno dle nové „Metodiky značení dálkových tras v ČR“. Stávající svislé dopravní značení, kterého se netýká číselné označení cyklotras, bude zachováno. Vlastní realizace proznačení, pokud vše proběhne dle plánu, bude dokončena do konce tohoto roku“, uvedl předseda Mikroregionu Podralsko Jiří Hauzer.

 

Projekt „Zelená cyklomagistrála Ploučnice – dokumentace na úpravu dopravního značení v úseku Druzcov – Osečná – Hamr n. J. – Stráž p. R. – Noviny p. R.“ byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.