novinky-detail

Propagační cykloexkurze Podralskem

Pátek, 2. červen, 2017

Mikroregion Podralsko ve spolupráci s obcemi Doksy, Tachov, Okna a Bělá pod Bezdězem zorganizoval v pátek 2. června 2017 devátý ročník propagační cyklojízdy územím Podralska. Této propagační akce se zúčastnilo celkem 40 účastníků z Čech a sousedního Saska.

Trasu vedenou v režii starostů pořádajících obcí absolvovala většina starostů svazku Mikroregionu Podralsko, zástupci spřízněného saského Přírodního parku Žitavské hory a příznivci rozvoje cykloturistiky ve zdejším území.

Akce započala na zámku v Doksech – po úvodním zahájení předsedou Mikroregionu Podralsko Jiřím Hauzerem a organizačních pokynech pořádajících starostů, seznámila všechny přítomné s historií zámku paní PhDr. Renata Mauserová. Poté se účastníci rozjeli směr obec Okna. Na tamním úřadě cyklisty přivítala místní starostka Eva Müllerová, která jim představila svoji obec. Proběhla zde také přednáška na téma „chování cyklistů v silničním provozu“. Jízda dále pokračovala přes Pankrác, Valdštejnské polesí, Bezděz, Hlinoviště směr Vrchbělá, kde se účastníci zastavili na rozhledně, která je součástí sportovně – rekreačního areálu Vrchbělá. Jízda byla zakončena u nově otevřeného hotelu Relax, kde proběhla obrazová prezentace z historie cykloturistiky v Mikroregionu Podralsko a předešlých propagačních jízd. Na závěr proběhlo vyhodnocení akce a diskuze k rozvoji cykloturistiky v Podralsku a Žitavských horách.

Akce neměla za cíl jen seznámit s daným územím mikroregionu, ale měla také sportovně – společenský záměr upevnit vztahy mezi jednotlivými zainteresovanými zástupci“, uvedl předseda Mikroregionu Podralsko Jiří Hauzer.

Fotografie – Propagační cykloexkurze Podralskem