novinky-detail

Propagační cykloexkurze Podralskem

Pátek, 22. červen, 2018

Mikroregion Podralsko ve spolupráci s obcemi Osečná a Hamr na Jezeře zorganizoval v pátek 22. června 2018 desátý ročník propagační cyklojízdy územím Podralska. Této propagační akce se zúčastnilo celkem třicet účastníků z Čech a sousedního Saska.

30-ti kilometrovou nenáročnou trasu, vedenou v režii předsedy Mikroregionu Podralsko absolvovala většina starostů svazku, zástupci spřízněného saského Přírodního parku Žitavské hory a příznivci rozvoje cykloturistiky ve zdejším území.

Akce započala ve venkovní učebně Základní školy v Osečné – po úvodním zahájení předsedou Mikroregionu Podralsko Jiřím Hauzerem a drobném občerstvení se účastníci rozjeli směr Prameny Ploučnice. Jízda dále pokračovala přes naučnou stezku „K Pramenům“ do obce Kotel, kde se účastníci zastavili u Kotelských lip a navštívili nově obnovenou křížovou cestu na Kotelském vrchu. Poté se účastníci rozjeli přes obce Zábrdí a Náhlov do obce Hamr na Jezeře. V rekreačním areálu „Anděl“ cyklisty přivítal místní starosta Milan Dvořák, který jim představil svoji obec a plány do budoucna. Jízda dále pokračovala přes Chrastenské vodopády a Chrastenský rybník a byla zakončena opět v areálu Základní školy Osečná. Na závěr proběhlo vyhodnocení akce a diskuze k rozvoji cykloturistiky v Podralsku a Žitavských horách.

Akce neměla za cíl jen seznámit s daným územím mikroregionu, ale měla také sportovně – společenský záměr upevnit vztahy mezi jednotlivými zainteresovanými zástupci“, uvedl předseda Mikroregionu Podralsko Jiří Hauzer.

Fotografie – Propagační cykloexkurze Podralskem