novinky-detail

Začíná výstavba cyklostezky Druzcov - Semerink

Sobota, 30. červen, 2018

Mikroregion Podralsko začíná s výstavbou úseku smíšené stezky pro pěší a cyklisty Druzcov – Semerink. Úsek stezky bude dlouhý 1070 m a bude proveden v konstantní šířce 3.0 m s oboustrannými štěrkovými krajnicemi šířky 0.25 m. Povrch stezky bude živičný. Na konci realizované stezky budou umístěny čtyři uzamykatelné cykloboxy pro osm kol a na tomto místě i na začátku úseku budou nainstalovány informační tabule. Vybudovaný úsek naváže na již hotový projekt „Zelená cyklomagistrála Ploučnice - Úsek Osečná - Noviny pod Ralskem (Průrva)“.

„Jsem rád, že jsme po několika pokusech uspěli s žádostí z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a můžeme zrealizovat náš projekt. Veškeré stavební práce budou dokončeny do konce října 2018“, uvedl předseda Mikroregionu Podralsko Jiří Hauzer.

Cílem projektu je výstavba cyklostezky Druzcov – Semerink. Ta zjednoduší především obyvatelům obce Druzcov dostupnost autobusové zastávky „Světlá pod Ještědem, Semerink“ a výrazně tím usnadní jejich přístup do zaměstnání, škol a ke službám.

 

Projekt „Cyklostezka Druzcov – Semerink“, registrační číslo CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0006873 je spolufinancován Evropskou unií.