novinky-detail

Projektová příprava Cyklomagistrály Ploučnice v úseku Noviny pod Ralskem – Srní potok

Čtvrtek, 9. listopad, 2023

Mikororegion Podralsko úspěšně zrealizoval v letech 2022 – 2023 projekt „Projektová příprava Cyklomagistrály Ploučnice v úseku Noviny pod Ralskem – Srní potok". V rámci tohoto projektu byla zpracována společná projektová dokumentace ve stupni pro společné povolení stavby (DUSP), včetně geodetického zaměření, zajištění inženýrské činnosti a vydání stavebního povolení, s cílem připravit poslední úsek k realizaci nové stezky pro nemotorovou dopravu.

„Řešený úsek je součástí nadregionální dálkové cyklotrasy Zelená cyklomagistrála Ploučnice, který patří mezi páteřní dálkové cyklotrasy v Libereckém kraji uvedené ve Strategii rozvoje cyklodopravy v Libereckém kraji pro období 2021+. Jsem rád, že se nám nakonec podařilo obdržet stavební povolení na tento problematický úsek a že nyní můžeme všechny síly vynaložit na jeho realizaci. Děkuji Libereckému kraji za finanční a další podporu na tomto projektu“, uvedl předseda Mikroregionu Podralsko Jiří Hauzer.

Projekt „Projektová příprava Cyklomagistrály Ploučnice v úseku Noviny pod Ralskem – Srní potok“ byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.