novinky-detail

První data ze sčítače návštěvnosti Zelené cyklomagistrály Ploučnice

Pondělí, 16. říjen, 2023

Obce a města kolem řeky Ploučnice v rámci Mikroregionu Podralsko, v návaznosti na Českou Lípu a na soutok s Labem v Děčíně vytvořili projekt cyklomagistrály Ploučnice.

Doposud jsme pouze odhadovali počet návštěvníků na uvedené trase. V loňském roce nám Liberecký kraj nabídl instalaci sčítače návštěvníků. Sčítač je umístěn v Osečné, Podvrší. Nyní jsme dostali první data a nestačili jsme se divit, kolik lidí využívá tuto trasu.

Celková návštěvnost pěších i cykloturistů od zprovoznění, tj. 1. prosince 2022 do konce září 2023 činila přes 76 tisíc průjezdů, přičemž nejvíce návštěvníků zaznamenal sčítač v období letních prázdnin, tj. v červenci – 16,4 tisíc průjezdů.

„Data z tohoto sčítače nás mile překvapila. Ukazuje to, jak je cyklostezka hojně využívaná a vytížená. Nyní jsme za dotační pomoci Libereckého kraje obdrželi stavební povolení na další úsek této cyklomagistrály a to z obce Noviny pod Ralskem od průrvy Ploučnice navazující na Srní potok u Mimoně. Doufáme, že se nám i tento úsek podaří zrealizovat,“ uvedl předseda Mikroregionu Podralsko Jiří Hauzer.